Naše motto: aby sa nikto necítil osamelý…

Záujem o Kittsee a vianočnú Bratislavu klesá


V súlade s plánom činnosti Klubu vojenských veteránov v Trenčíne sa 5. decembra 2017 uskutočnil výlet do rakúskeho Kittsee a na Vianočné trhy do Bratislavy.

Napriek tomu, že propagácii výletu rada klubu venovala s časovým predstihom dostatočnú pozornosť, zúčastnilo sa ho iba 15 členov nášho klubu, čo je, v porovnaní s rokom 2016, o niekoľko účastníkov menej. Každý z našich členov by si mal uvedomiť, že náklady na zabezpečenie dopravy, ktoré musí klub prepravcovi zaplatiť, sú vynaložené neefektívne, hoci sa účastníci výletu na nich podieľal sumou 10 eur.

Dodávam, že aj napriek tomu sme do Plánu činnosti klubu na rok 2018 tento zájazd opakovane zaradili, ale s podmienkou, že sa do určeného časového termínu prihlási minimálne 25 záujemcov. V opačnom prípade zájazd neuskutočníme. Myslíme si, že je aj v záujme členov klubu, aby sme s našimi finančnými prostriedkami zaobchádzali hospodárne a to nie iba v tomto prípade.

Môžem s potešením informovať, že aj napriek nízkej účasti bol výlet zaujímavý a úspešný. V čokoládovni v Kittsee všetci ochutnali a z bohatej ponuky nakúpili pre seba a celé rodiny rôzne čokoládové dobroty, ktoré sú v mikulášskom a predvianočnom období tradičné. Na bratislavských námestiach si zase pod rozžiareným vianočným stromčekom, pri vianočnom punči a rôznych gastronomických pochúťkach užívali predvianočnú náladu, aj keď tam v popoludňajších hodinách bežného pracovného dňa akosi chýbali vianočné piesne, koledy a atrakcie, ktoré by prilákali ešte viac záujemcov.

Vážení členovia Klubu vojenských veteránov,
Rada klubu Vám, Vašim rodinám, priateľom a známym zo srdca želá radostnú prípravu a prežitie najkrajšieho sviatku v roku – prekrásnych Vianoc 2017 a šťastný a bezstarostný vstup do nového roku 2018.

Predseda plk. v.v. Ján Skyba a Rada Klubu vojenských veteránov, Trenčín


RUBRIKY


Archív
ZV SR – Webstránka
Ročenka
Najnovšie číslo ročenky
Vojenský veterán... ARCHÍV ROČENIEK
Babinec
Sekcia žien pri KVV Trenčín
KRONIKA 2016
Vojenská päťdesiatka
História vojenského pochodu od Pamätníka umučených na trenčianskej Brezine až po Pamätník Slovenského národného povstania na Jankovom vŕšku...